Siatkówka na gorąco

Profesjonalny portal siatkarski

Krajowe podwórko

Świetna gra Trefla w Kazaniu

Było blisko gigantycznej sensacji! W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów 2018/2019, Trefl Gdańsk pokonał na wyjeździe rosyjski Zenit Kazań po tie-breaku, ale przegrał po "złotym secie" i odpadł z tych elitarnych rozgrywek.

W pierwszym starciu obydwu drużyn gdańszczanie byli o krok od sprawienia sensacji i pokonania obrońcy tytułu w LM, ale zaprzepaścili swoją szansę i polegli w tie-breaku. Mimo niekorzystnego rezultatu w 1. spotkaniu, podopieczni Andrei Anastasiego udali się do Kazania z nadzieją, że ponownie uda im się napsuć krwi Zenitowi. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla zespołu z Gdańska, ale zespół, który awansuje miał wyłonić „złoty set”.

W decydującej odsłonie swój styl gry starali się narzucić obrońcy mistrzowskiego tytułu, którzy po pomyłce w ataku Nikoli Mijailovicia wygrywali 8:6. Nic sobie z tego nie zrobił Trefl Gdańsk i po chwili remisował 11:11 za sprawą udanego zbicia Nowakowskiego ze środka. Ostatnie słowo należało do Zenitu, który triumfował 15:12 i w dość szczęśliwych okolicznościach awansował do 1/2 finału LM. Natomiast dla gdańszczan czapki z głów za przepiękną, wyrównaną walkę z rosyjskim gigantem.